Курсові роботи студенти починають писати починаючи з третього курсу. Про те, що студент відразу зрозуміє всі тонкощі шанс невеликий. Проблеми можуть виникнути вже на початку роботи. Студент може тиждень читати словосполучення літер поки зрозуміє всі тонкощі теми. А скільки часу потрібно буде витратити на всю роботу? Багато!
Є лише один варіант, коли з першого разу все гладко. Або ви маєте науковий ступінь, або ви замовили роботу. Якщо людина не має досвіду, то навчитись вона може лише в процесі. Часто цей процес і довгий, і болісний. Потрібно виконати ряд вимог. Так курсова робота повинна бути оформлена належним чином. Вона повинна включати титульну сторінку, зміст, вступ, основну частину, висновок, список використаної літератури, додатки.
Я хочу дати вам кілька порад, як написати розумно без витрачання зайвого часу гарну роботу.
Порада№1. В написанні роботи є головне правило – нічого не боятися. Ви в написанні роботи не самі. В вас є науковий керівник. Науковий керівник, це не просто викладач, що має перевірити і контролювати вашу роботу. Це ще й людина, що має вам допомагати, консультувати. Якщо ви не знали, то у викладачів у картці їх навантаження виділені години на їх роботу з вами, які до того ж оплачує держава( в державних вузах). І повірте, якщо ви старанно все робите, і викладач це помітить відмінно вам гарантовано. Не бійтесь стукати в двері і їх відчинять!
Порада № 2. Найбільша проблема більшості це час. Коли перші емоції пройшли ви вже знаєте, яка в вас тема, в якого саме викладача ви пишете, тоді настає другий найголовніший етап – це розподіл часу на виконання роботи. Якщо ви думаєте, що зараз погуляю, а потім місяць з бібліотекою зустрічатимусь, а не з своїм хлопцем. Повірте, не вийде! Не тіште себе ілюзіями! В друзів як були день народження так і будуть, а ще й сесія наближатиметься. А ви початківець - це ваша перша робота. Я не говорю, щоб ви закрились від усього світу – ні. Розрахуйте час так, щоб на кожен розділ у вас було не менше двох тижнів. (приблизно 1-2-години кожного дня). Не сподівайтесь, що сяду в суботу і все дороблю, що було не зроблено минулого тижня. Ви витратите принаймні годину, щоб розібратись що ви робили. А ще на оформлення роботи вам знадобиться тиждень. Найкращий варіант – готова робота за три тижня до захисту. Поки викладач її перечитає( нарешті перечитає). А тепер не для викладачів. Скільки разів ви не будете приносити роботу, все одно будуть коментарі і їх бажання щоб ви, ще щось доробили. Інколи навіть змушують дописати розділ апелюючи тим, що в вас є час. Готова робота за три тижні, це гарантія вашої спокійної нервової системи в разі перенесення захисту. Від надзвичайних ситуацій і форс-мажорів ніхто вас не застрахує.
Порада № 3. Вся інформація має зберігатись на різних носіях не менше чим в двох копіях ( перевірено досвідом).
Порада №4. Після детального планування йдіть у бібліотеку. Відразу ретельно записуйте, всі джерела інформації.
Порада № 5. Вибравши напрям роботи, не дуже сильно закопуйтесь в книги. Ви розпорошуєте свій час. Ви маєте різко вибрати напрям роботи і не витрачати час на переглядання.
Порада № 6. Чим більше використаної нової літератури, звітів управлінь, карт чим більша гарантія, що вас похвалять.
Порада 7. Пишіть легко. Синоніми для термінів складно підібрати, але намагайтесь. Використовуйте, різноманітність словосполучень, вони додадуть різнобарвності, стилістичного наповнення тексту.
Порада 8. Не ігноруйте експерименти. Книги ваші викладачі вже всі давно перечитали. Вони їх не просто перечитали, вони по них до пар готуються. А от експерименти, фотографії – це дійсно нове, цікаве. І вони частенько використовують їх у своїх статтях, на парах.
Порада 9. Наочність готуйте заздалегідь.
Всі конкретні рекомендації по підготовці розділів є в методиках в ваших вузах. Я ж намагаюсь дати ті поради, які ви не від кого іншого не почуєте. Успіхів вам!
(с) Агентство "Інформаційні послуги". Інтелектуальна власність даної статті захищена Законом. Будь-яке цитування чи використання матералів даної статті без прямого посилання на першоджерело - заборонено Законом. Текс статті відредаговано агентством "Інформаційні послуги".
Курсова робота це великий реферат , робить самі план и по ньому пешіть , складного в цьому нічого нема , це як 3 реферати в одному з однією темою ! ВСЕ : )
Відповідь: Дозвольте з Вами не погодитись. Реферат і курсова відрізняються не тільки кількістю сторінок, а і самою суттю написання. Якщо реферат - це реферування одного або кількох джерел, то курсова - це робота, яка вимагає хоч би мінімальної самостійності. Оформляється курсова вже як диплом - з титульним листом, із змістом, з розбиттям тексту згідно плану, з ранжируваним по рубриках (джерела, дослідницька література і т. п.) списком літератури і тому подібне. Списувати з книг курсову роботу не можна. Весь текст повинен бути підпорядкований одній, хоч би і дуже простій, думці.